Ten moment, kiedy pierwszy raz pojawia się na Twojej szyi. Medal: ogniskowa, która skupia każdą kroplę potu przelaną na treningu. Każdy moment zwątpienia, który musiałeś przezwyciężyć, aby nadal przeć na przód. Każde z setek wyrzeczeń, które musiałeś ponieść, aby stać w miejscu w którym teraz jesteś. To Twoja nagroda. To więcej niż przedmiot. To świadectwo Twojej ciężkiej pracy i każdej z wielu zwycięskich bitew, które stoczyłeś z przeciwnikami, własnymi słabościami i przeciwnościami losu.

KPP 2017 – koszty, rankingi

     Korona Półmaratonów Polskich z roku na rok zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. W mijającym roku zdobyło ją 2663 osób. Spoglądając na mapę biegów wchodzących w skład KPP możemy się spodziewać w jakim regionie Polski jest najwięcej ukoronowanych.

KPP-f

Ranking według województw przedstawia się następująco:

kpp D riqqon

A oto ranking miast:

kpp E riqqon

Jaki jest koszt zdobycia korony? Mieszkańcy którego miasta mogą zdobyć ją najmniejszym kosztem? Poniżej przedstawiam odległości w km między miastami wchodzącymi w skład KPP.

kpp A riqqon

W jaki sposób wyliczałem koszty? Jest to tylko szacunkowy koszt oparty o wpisowe oraz koszt paliwa (gdybym chciał zdobyć koronę podróżowałbym autem). Nie są uwzględnione noclegi, bramki na autostradach, wyżywienie etc.
Logicznym wydaje się fakt, że najmniej wydadzą na koronę mieszkańcy miast członkowskich KPP. A oto jak się przedstawiają koszty zdobycia KPP dla poszczególnych miast. Wpisałem także Szczecin, ponieważ jest to 4 najliczniej reprezentowane miasto. Na wykresie widoczne są koszty dla 5,6,7…10 ukończonych biegów.

kpp B riqqon

Kolejne zestawienie przedstawia liczbę zdobywców KPP z poszczególnych miast w promilach ludności całkowitej. Widać wyraźnie, że im wyższy koszt, tym mniej chętnych na zdobycie korony. Na uwagę zasługuje Szczecin, Gdynia oraz Warszawa, które ta tendencja dotyczy w mniejszym stopniu.

kpp C riqqon

A jeśli nadal nie wiecie jak godnie wyeksponować swoje medale wraz z odznaką KPP zapraszam do sklepu

Pierwsze 3 osoby z kuponem rabatowym „KPP2017” otrzymają darmowy transport.

224-kpp2017

Śmiało udostępniajcie ten wpis (będzie to dla mnie zachęta do dalszego działania;)

W następnym przyjrzymy się bliżej zdobywcom korony.